YORGUNUM USTAM

HUZURA DAVET

ÖĞRETMENİM VE YURDUM

SEVGİLİ ÖĞRETMENLERİM..., GÜNÜNÜZÜN KUTLULUĞUYLA, EMEKLERİNİZİN KARŞILIĞI, ALLAH'TAN TAKTİR BULSUN.... GÖNLÜMÜZDEKİ YERİNİZİN BİZDE DE EBEDİLEŞMESİ, BİZLERİN DE KURTULUŞU OLSUN DİLİYORUM... HAKLARINIZI LÜTFEN HELAL EDİN... BU GÜN ARAMIZDA OLMAYANLARINIZA GANİ RAHMET DİLİYORUM... MEKANLARINIZ DÜNYADA, HUZUR VE SAADET MAKAMLARI.., AHİRETTE DE CENNET OLSUN... SİZLERİ DAİMA ANMAKTAYIM... UNUTMADIM UNUTMAYACAĞIM... EĞER BEN DE KENDİMİ SİZLERE UNUTTURMAMAYI BAŞARABİLİRSEM, BU DA BENİM EBEDİ BAHTİYARLIĞIM OLACAKTIR... SEVGİ VE SELAMLARIMLA.....

Hakkımda

Fotoğrafım

HAYVANCILIK- ET VE ET ÜRÜNLERİ İLE İLGİLİ FAALİYET ALANINDA GEÇMİŞİ OLAN AİLEMİZAYDALGALAR BÜNYESİNDE;

EMLAK KONUSUNDA DA  GÜÇLÜ VE GENİŞ BİR ÇALIŞMA ORGANİZASYONUNDA ETKİN BİR FAALİYETİ YÜKLENEREK HEDEFLER-ERİŞİMLER YAKALAMAK İSTİYORUM.

1957 DOĞUMLUYUM.TÜRKÜM.GENİŞ BİR AİLEM VAR.5 EVLADIN BABASIYIM.BİRİ AMERİKADA,DİĞERLERİYLE TÜRKİYEDE BERABER YAŞIYORUZ.

AydalgaBurhaniyeEfE

Instagram

AydalgaBurhaniyeEfe

Instagram

Google+ Followers

AYDALGALAR SOFRASI

Bu gadget'ta bir hata oluştu

Sayfalar

HUBS-AYDALGALAR

Make Top Rank Blog

13 Ağustos 2011 Cumartesi

KUDÜS İÇİN ÇÖZÜME DOĞRU


Geçtiğimiz birkaç hafta içinde bazı Filistin kentlerinde ticaret odaları, seçimleri ve belediye seçimlerin Ekim ayında yapılması planlanıyor. Bir Filistin şehrin herhangi bir yerel seçimlerinde görmeyeceksiniz, sadece Filistin'in başkenti bekleyen olması umulur.
Geçen 44 yıl boyunca, Doğu Kudüs'ün herhangi bir tür yerel hükümet temsil edebilecek herhangi bir faaliyeti yürüten engellenmiştir. İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs ve İsrail Batı Kudüs'ü zorla belediye birliği tek taraflı olarak ilhak belirsizlik içinde kutsal bir şehir bıraktı. Filistinliler ilhakı ve şehrin birleşmesi reddetti ve 1967 yılından bu yana belediye seçimleri boykot etti.
ABD-İsrail-Filistin anlayışların bir dizi Doğu Kudüs'te ofis tutmak ve İsrail Filistin mevcut kurum ve kuruluşları kapatılmaması gerektiğini şart koşmaktadır FKÖ izin veriyorum. Ama İsrail bu anlayışların görmezden ve etkili bir şehirde Filistinliler lidersiz kalması sağlanır olmuştur.
Doğu Kudüs belediye seçimleri yasaklayan yanı sıra, İsrail, Kudüs Ticaret Odası, Orient House ve pek çok diğer Filistinli kurumlar kapatıldı.
Filistinliler, Doğu Kudüs'ün tutarak göz önünde herhangi bir olay, İsrail acımasız acil yasalarına göre, hızlı bir şekilde "Filistin Yönetimi" olayı olarak adlandırılan ve bu nedenle yasadışı.
Son bahar,, Doğu Kudüs'ün Sur Baher mahalle olur Batı Şeria şampiyon futbol takımı, onuruna kutlama, İsrail polisi tarafından iptal edildi. Yörüngesinden içinde gibi görünüyor de herkes gibi, İsrail hükümeti, Doğu Kudüs'te faaliyet Ramallah merkezli Filistin Otoritesi önlemek için yasa ve yönetmeliklerin her türlü kullanır ve FKÖ şehirde ayak basan edemiyor. Faysal Hüseyni, ilk İntifada'nın ardından kısa bir süre için, Orient House kurumu kullanarak, ama onun zamansız ölümü, 2001 yılı Mayıs ayında Kuveyt ziyaret ederken, şehir lidersiz bıraktı. İsrail Orient House kapatıldı beri, şehrin bir milyon Filistinli çeyrek için herhangi bir olasılık onları ve onların haklarını savunmak için herhangi bir varlık var.
Bu siyasi liderlik pozisyonunda herhangi bir kuruluş ya da bireyin geçersiz ve yokluğu yere durumu daha da kötüleştirdi. Farklı kişiler ve gruplar, bu boşluğu doldurmak için gerçekten girişimi yaptı, ancak Filistin Jerusalemites için gerçek çözüm, her geçen gün daha uzak hale gelmektedir.
Bu ciddi bir otorite boşluğu çok vicdansız bireylerin ve bahar çeteler için bol bol yer vermiştir.Yeni güç yapıları genellikle tamamen bencil nedenler için yaratılmıştır. Aşiret ilişkileri, kendini korumak için nüfus için en iyileri arasında olduğunu kanıtladı. Kabile ya da büyük bir aile bağlantıları olmayan kişiler onları zorbalık çeteleri sol av olmuştur.
İsrail polisi ile sadece Filistin milliyetçiliği ve direnç faaliyetlerini mücadelede ilgi halkın gün-gün sorunlar artmıştır. İsrail'in güvenliği yönetim politikalarının yanı sıra, duvar, şehir izolasyonu daha da katkıda bulunmuştur.
İsrailli yetkililer, İsrail devletinin doğrudan etkilemez eylemlerine göz yummak gibi endişe verici bir sorun, sahte tapu sayısının artması.
Bir süredir, böylece özel girişimlere açık kapı bırakarak, başarısız olmuş, Filistin liderliğinin, PA veya FKÖ bu şehir için birleşik bir strateji oluşturmak için çalışır. Arap Ligi tarafından görevlendirilmiş bir Kudüs komisyonu kurmak Filistin-merkezli bir sivil toplum örgütü tarafından bir girişim, yerel ya da Arap siyasi aktörlerin rızasını kazanmak için başarısız oldu.
Kudüs'te bir fark yaratma olanağına sahiptir bir ülke Ürdün. Tarihsel olarak, Ürdün, kutsal bir şehir rolü iyi bilinmektedir. Kudüs üzerinde Ürdün-Filistin rekabet, Ürdün hükümetinin parçası, hala adam Mescid-i Aksa'nın girişlerinde İslami vakıf muhafız maaşlarını öder pasif bir rol sonuçlandı.İsrail ile Ürdün anlaşması da Amman, Kudüs kutsal mekanlarını korumak bir rol veren bir madde içerir.
Ahmed Qureia başkanlığında Al Quds Üniversitesi, Mütevelli kurulu Kral Abdullah sunmak için karar verdiğinde, Ürdün-Filistin işbirliği Kudüs'ün geleceği ile ilgili bu hafta büyük bir destek aldıfahri doktora unvanı.
Kral ve üniversite Başkanı Sari Nusseibeh derece kabul Kudüs halkının yaşam koşullarını iyileştirmek için gerektiğini vurguladı. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, yeni kurulan Kudüs Ürdün ve toplum kuruluşları arasındaki bu ilişki Filistin liderliğinin nimet olduğunu kuşkuculara rahatlatmak için, resmen tanınması.
Al Quds Üniversitesi Kudüs'te bir lider kuruluş. Kudüs ve Ürdün, duvarın her iki tarafında yüzlerce öğretim kadrosu ve çalışanları, binlerce öğrenci ve 13 kampüsleri vardır. Bu şehrin sorunları ile başa çıkmak için etkili bir araç sağlama potansiyeline sahiptir.
Ileriye doğru hareket eden, aynı zamanda yüksek düzeyde bir güven, güven ve birçok zorlukların üstesinden gelmek için birlikte çalışmak üzere belirlenmesi gereklidir. Pek çok başarısız çabaları aksine, Kudüs halkı bu çabanın başarılı olacağını umuyoruz.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder